Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2018

 

 1. W naszej parafii rozpoczynamy dziś Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, prowadzone przez osoby ze wspólnoty w Jaktorowie oraz w Łowiczu u ojców Pijarów. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach Parafian, Gości i Wszystkich chętnych.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 3. Obchodzimy dziś wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz XXVII Światowy Dzień Chorego. Hasłem dnia są słowa: Oto Syn Twój (…) Oto Matka Twoja. I od tej godziny uczeń wziął ją do siebie (J 19,26-27). Chorych i cierpiących zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12.30.
 4. Małżonkom, którzy potwierdzili swoją obecność przypominamy o Randce Małżeńskiej, która odbędzie się już dziś i rozpocznie Mszą św. o godz. 18:00, a następnie będzie kontynuowana w Sali św. Wiktorii.
 5. W najbliższą środę rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze Św., z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 9.00 i 18.00, a w Chąśnie o 16.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauka pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17.15 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.15.
 7. Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na Mszę św. o godz.10:00 oraz na spotkanie w przyszłą niedzielę
 8. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie formacyjne w niedzielę 25 lutego.
 9. Matka Boża w jasnogórskim wizerunku odwiedza Parafian mieszkających w Mariance. W następnej kolejności odwiedzi mieszkańców Goleńska, a potem Małszyc.
 10. Osoby potrzebujące zapraszamy w najbliższy wtorek na talerz ciepłej strawy. Wspólny posiłek rozpoczniemy modlitwą o godz. 12.00. Prosimy powiadomić zainteresowanych.
 11. Od dzisiejszej niedzieli do soboty 17 lutego, pod hasłem: Trzeźwość Egzaminem z Wolności, przeżywamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Włączmy tę intencję do naszych modlitw.
 12. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na wsparcie działań prowadzonych przez Fundację, która niesie pomoc najuboższym i potrzebującym. Nawet najmniejsza kwota w skali całej Diecezji jest bardzo ważna. Na stoliku są ulotki informacyjne.

http://diecezja.lowicz.pl/fund_caritas/

 1. Serdeczna prośba, aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Izraela (3 – 10 września br.) odebrały umowę oraz uiściły pierwszą część wpłaty. Formalności te przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.
 2. Zapraszamy do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej oraz programu patriotycznego w Czerwińsku nad Wisłą w sobotę 10 marca.
 3. V Diecezjalny Dzień Kobiet odbędzie się w sobotę 3 marca w Skierniewicach. Szczegółowy program w gablocie.
 4. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy Parafian z ul. Armii Krajowej 43A i 43B, a w przyszłym tygodniu z ul. Armii Krajowej 43C i 43D.
 5. Informujemy, że z Łowicza organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie w terminie od 30.06. do 07.07.2018. Szczegółowe informacje w gablocie. Zapisy u pani Emilii Klimek pod nr telefonu: 698-184-032.

 

Strona 1 / Program pielgrzymki

ZIEMIA ŚWIĘTA – OD NAZARETU DO JEROZOLIMY

8-dniowa, samolotowo-autokarowa, wyżywienie pełne

 

TERMIN: 03.09 – 10.09.2018   CENA: 570 USD + 1950 PLN czyli ok 4000 zł

 

 1. DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW – GALILEA. Przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw. Transfer do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA. Nazaret: Bazylika Zwiastowania, miejsce życia św. Rodziny. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA – BETLEJEM. Góra Błogosławieństw. Kafarnaum – miasto Jezusa (por. Mt 9,1). Tabgha – kościoły Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Betlejem.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM. Bazylika i Grota Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, Pole Booza (groby Pasterzy).

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Góra Oliwna: kaplica Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Ogród Oliwny: Bazylika Agonii, Grota Pojmania, Bazylika Wniebowzięcia NMP (tzw. „grób” Matki Bożej). Syjon chrześcijański: kościół św. Piotra In Gallicantu, Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia Maryi), obok sadzawka Betesda. Cardo – ulica z czasów rzymskich. Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu. Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu i Zmartwychwstania Pańskiego. Ain Karem – kościoły Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu.

 

 1. DZIEŃ: BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM. Betania – sanktuarium św.św. Marii, Marty i Łazarza. Jerycho – najstarsze miasto Palestyny. Miejsce Chrztu Pańskiego nad rzeką Jordan. Wypoczynek nad Morzem Martwym.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – TEL AWIW – WARSZAWA Transfer z hotelu na lotnisko. Przelot na trasie Tel Awiw – Warszawa.

ZAPEWNIAMY:

przeloty samolotem

przejazdy klimatyzowanym autokarem

noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

wyżywienie pełne (3 posiłki)

opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów

opłaty za świadczenia zwyczajowe

opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

ubezpieczenie

opiekę księdza przewodnika

Msze św.

 

Opłata za pielgrzymkę może być regulowana na dwa sposoby:

 1. całość kwoty w złotych polskich. Ostateczna wpłata jest sumą kwoty podanej w złotych polskich oraz kwoty podanej w walucie, pomnożonej przez kurs sprzedaży dewiz BANKU PKO BP SA, z którego usług korzysta Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PEREGRINUS”, obowiązujący o godz. 9.00 rano w dniu dokonania pełnej wpłaty (między 50. a 35. dniem przed wyjazdem).

USTALENIA W BIURZE JEDNOLITEGO KURSU WPŁATY DLA CAŁEJ GRUPY DOKONUJE ORGANIZATOR.

 1. w złotych polskich i w walucie obcej (zgodnie z cenami podanymi na programie).

Osoby wpłacające należność przelewem bankowym proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem w dniu wpłaty w celu otrzymania numeru konta walutowego.

Kwota ostatecznej wpłaty jest pomniejszona o dokonaną wcześniej przedpłatę (dotyczy pkt 1 i 2).

Termin rezygnacji bez ponoszenia kosztów wynosi 100 dni. Po upływie tego terminu stosuje się przepisy zawarte w „Ogólnych Warunkach Uczestnictwa”.

 

PRZY ZAPISIE NALEŻY DOSTARCZYĆ:

 • wypełniony i podpisany formularz „Umowy – Zgłoszenia” oraz „Umowy Ubezpieczenia”
 • ksero paszportu, paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
 • przedpłatę w wysokości 700 zł

 

Uwaga! Decyzję o wjeździe do Izraela i wyjeździe z Izraela podejmują służby graniczne tego kraju. Za brak zgody na przekroczenie granicy Biuro nie ponosi odpowiedzialności.

 

 

PROGRAM PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

„Od Nazaretu do Jerozolimy + dzień nad Morzem Śródziemnym”

9–dniowa, samolotowo-autokarowa, wyżywienie pełne (w Netanyi HB)

PROPONOWANY TERMIN: 04.09 – 12.09.2018 / CENA: 635 USD + 1980 PLN czyli ok 4300 zł

 

 1. DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW – GALILEA. Przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw. Transfer do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA. Nazaret – Bazylika Zwiastowania, miejsce życia św. Rodziny. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA – NETANYA. Góra Błogosławieństw. Kafarnaum – miasto Jezusa (por. Mt 9,1). Tabgha – kościoły Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Natanyi – wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.

 

 1. DZIEŃ: NETANYA – JAFFA – BETLEJEM. Wypoczynek nad Morzem Śródziemnym. Jaffa – malownicza starówka Tel Awiwu z kościołem św. Piotra. Przejazd do hotelu w Betlejem.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM. Betlejem: Bazylika i Grota Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, sanktuarium św. Mariam Baouardy w klasztorze karmelitańskim na Wzgórzu Dawida.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Kościół św. Anny – tradycyjne miejsce narodzenia Maryi, obok sadzawka Betesda. Cardo – ulica z czasów rzymskich. Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu. Jerozolima – Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu i Zmartwychwstania Pańskiego. Ain Karem – kościoły Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Getsemani (Ogród Oliwny): Bazylika Agonii, Bazylika Wniebowzięcia NMP (tzw. „grób” NMP). Góra Oliwna: kaplica Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Syjon chrześcijański: kościół św. Piotra In Gallicantu, Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM. Betania – sanktuarium św. Marii, Marty i Łazarza. Jerycho – najstarsze miasto Palestyny. Miejsce Chrztu Pańskiego nad rzeką Jordan. Wypoczynek nad Morzem Martwym.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – TEL AWIW – WARSZAWA. Transfer z hotelu na lotnisko. Przelot na trasie Tel Awiw – Warszawa.

 

ZAPEWNIAMY:

✔ przeloty samolotem

✔ przejazdy klimatyzowanym autokarem

✔ noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

✔ wyżywienie pełne (3 posiłki)

✔ opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów

✔ opłaty za świadczenia zwyczajowe

✔ opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

✔ ubezpieczenie

✔ opiekę księdza przewodnika

✔ Msze św.

Opłata za pielgrzymkę może być regulowana na dwa sposoby:

 1. całość kwoty w złotych polskich. Ostateczna wpłata jest sumą kwoty podanej w złotych polskich oraz kwoty podanej w walucie, pomnożonej przez kurs sprzedaży dewiz BANKU PKO BP SA, z którego usług korzysta Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PEREGRINUS”, obowiązujący o godz. 9.00 rano w dniu dokonania pełnej wpłaty (między 50. a 35. dniem przed wyjazdem).

USTALENIA W BIURZE JEDNOLITEGO KURSU WPŁATY DLA CAŁEJ GRUPY DOKONUJE ORGANIZATOR.

 1. w złotych polskich i w walucie obcej (zgodnie z cenami podanymi na programie).

Osoby wpłacające należność przelewem bankowym proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem w dniu wpłaty w celu otrzymania numeru konta walutowego.

Kwota ostatecznej wpłaty jest pomniejszona o dokonaną wcześniej przedpłatę (dotyczy pkt 1 i 2).

Termin rezygnacji bez ponoszenia kosztów wynosi 100 dni. Po upływie tego terminu stosuje się przepisy zawarte w „Ogólnych Warunkach Uczestnictwa”.

 

PRZY ZAPISIE NALEŻY DOSTARCZYĆ:

 • wypełniony i podpisany formularz „Umowy – Zgłoszenia” oraz „Umowy Ubezpieczenia”
 • ksero paszportu, paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
 • przedpłatę w wysokości 700 zł

Uwaga! Decyzję o wjeździe do Izraela i wyjeździe z Izraela podejmują służby graniczne tego kraju. Za brak zgody na przekroczenie granicy Biuro nie ponosi odpowiedzialności.