Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 

 1. Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. dziś o godzinie 10:00, a po niej na spotkanie.
 2. Młodzież i dzieci zaangażowanych w grupy parafialne zapraszamy na spotkanie opłatkowe dziś po Mszy św. o godz. 12:30.
 3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 18:00, a po niej na spotkanie formacyjne.
 4. Osoby potrzebujące zapraszamy w środę na talerz ciepłej strawy. Wspólny posiłek rozpoczniemy modlitwą o godz. 12:00. Zachęcamy, aby powiadomić osoby o tym dziele parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 będzie z nami Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wicie. Po Mszy Św. koncert kolęd.
 6. Chętnych zapraszamy na 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej (do Izraela) w dniach od 3 do 10 września 2018. Na osobnych kartkach obok biuletynu wydrukowane są dwie wersje pielgrzymki.
 7. Z okazji przypadającego dziś Dnia Babci i jutro Dnia Dziadka wyrażamy wszystkim Babciom i Dziadkom najwspanialsze życzenia obfitości Bożych darów, miłości i szacunku od najbliższych i dużo zdrowia. Życzymy gorliwości Symeona i Anny, którzy w podeszłym wieku byli napełnieni Duchem Świętym i radośnie pełnili wolę Bożą.
 8. Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym roku planujemy na niedzielę 12 maja (2019) podczas Mszy Św. o godz. 10:00.
 9. Zapraszamy do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej oraz programu patriotycznego w Czerwińsku nad Wisłą w sobotę 10 marca.
 10. Kochani i Kochający Małżonkowie! Czy ciągle za czymś gonicie, twierdząc, że nie macie dla siebie czasu? Czy pamiętacie, kiedy ostatnio mieliście możliwość spędzenia wspólnego wieczoru tylko we dwoje? Czy daliście sobie wmówić, że w małżeństwie już nie chodzi się na randki? Dlatego mamy radość zaprosić małżonków na „Randkę Małżeńską”, która odbędzie się w niedzielę 11 lutego 2018 roku i rozpocznie od Mszy świętej o godz. 18:00 w kościele parafialnym i będzie kontynuowana w Sali Teatralnej. Podczas „Randki Małżeńskiej” zapewniamy: projekcję filmu fabularnego o małżeństwie, przeżycie niezapomnianych chwil, miłą niespodziankę oraz słodki poczęstunek. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie obecności poprzez wpisanie się na listę. Zapisy przyjmujemy od dziś w zakrystii i kancelarii parafialnej. Dajcie sobie czas, bo czas to miłość!
 11. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym, które rozpoczną się w niedzielę 11 lutego.
 12. Narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 4 lutego 2018 roku po Mszy św. o godz. 18:00.
 13. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Mieszkańcom z ul. Bortnowskiego. Jutro do pomocy zapraszamy Parafian z ul. Armii Krajowej od nr 14 do nr 50, a w przyszłym tygodniu z ul. Armii Krajowej od nr 51 do 71 oraz ul. Jeżewskiego i Matejki.
 14. Zachęcamy do bezpłatnego wzięcia prasy na temat misji oraz duchowej adopcji dziecka poczętego.
 15. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i spotkania podczas kolędy. Jesteśmy wdzięczni za każdy obiad czy kolację spożywane razem z Wami. Jeżeli ktoś ma życzenie zaprosić nas na posiłek prosimy serdecznie o wcześniejszą informację. Prosimy, aby w tym czasie sprawy kancelaryjne załatwiać w godzinach porannych lub w po wieczornej Mszy św.

Plan wizyty duszpasterskiej na ostatni tydzień przedstawia się następująco:

22.01.2018 (poniedziałek) Od godz. 9:00. Jeden ksiądz ul. Strzelecka – u osób, które są w domu przed południem.

Od godz. 15:30 dwóch księży ul. Strzelecka od początku i od końca, jeden ksiądz wróci na Mszę Św.

23.01.2018 (wtorek) Jeden ksiądz od godz. 16:00 blok przy ul. Kwiatowej, zaczynając od numerów najwyższych.

Drugi kapłan od godz. 15:30, z przerwą na Mszę Św., ciąg dalszy ul. Kwiatowej domki i pomoc w bloku przy ul. Kwiatowej.

24.01.2018 (środa) Jeden ksiądz od godz. 15:30 ul. Grunwaldzka od strony Szkoły, a następnie ul. Włada.

Drugi ksiądz, od godz. 15:30, blok nr 12 przy ul. Krudowskiego, zaczynając od numerów najwyższych.

25.01.2018 (czwartek) Od godz. 16:00 dwóch księży blok nr 10 przy ul. Krudowskiego, od początku i od końca.
25.01.2018 (piątek) Od godz. 16:00 dwóch księży, od początku i od końca ul. A. Krajowej 43 N.

 

J Uśmiechnij się J

Pewna para w średnim wieku z północnej części USA, zatęskniła w środku mroźnej zimy do ciepła i zdecydowała się pojechać na dół, na Florydę i mieszkać w hotelu, w którym spędziła noc poślubną 20 lat wcześniej. Mąż miał dłuższy urlop i pojechał o dzień wcześniej. Po zameldowaniu się w recepcji odkrył, że w pokoju jest komputer i postanowił wysłać maila do żony. Niestety omylił się o jedną literę. Mail znalazł się w ten sposób w Houston u wdowy po pastorze, która wróciła właśnie do domu z pogrzebu męża i chciała sprawdzić, czy w poczcie elektronicznej są jakieś kondolencje od rodziny i przyjaciół. Jej syn znalazł ją zemdloną przed komputerem i przeczytał na ekranie: Do: Moja ukochana żona. Temat: Jestem już na miejscu. – Wiem, że jesteś zdziwiona otrzymaniem wiadomości ode mnie. Teraz mają tu komputery i wolno wysłać maila do najbliższych. Właśnie zameldowałem się. Wszystko jest przygotowane na twoje przybycie jutro. Cieszę się na spotkanie. Mam nadzieję, że twoja podróż będzie równie bezproblemowa, jak moja. PS: Tu na dole jest naprawdę gorąco. J  J  J