Zapowiedzi przedślubne

Marcin Jarosław Zieliński – kawaler z par. Michała Archanioła w Chruślinie

Paulina Siejka – panna z parafii tutejszej

(7 i 14 stycznia 2018 roku)

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018

 

 1. W miniony piątek w par. w Iłowie miał miejsce pogrzeb zmarłego Adama Janickiego – taty naszego p. organisty – Kamila Janickiego. Panu Kamilowi wyrażamy najszczersze wyrazy współczucia i towarzyszymy Mu modlitwą. Msza Św. za śp. Adama Janickiego będzie odprawiona w naszym kościele
  w przyszłą niedzielę o godz. 12.30.
 2. Przeżywając niedzielę chrztu Pańskiego warto wspomnieć datę swojego chrztu i podziękować Panu Bogu za ten dar.
 3. Dziś po wieczornej Mszy Św. spotkanie Rady Parafialnej.
 4. Serdecznie podziękowania dla wielu osób za przygotowanie wczorajszego Orszaku Trzech Króli. Szczególne dziękujemy p. Piotrowi Miazkowi oraz p. Kazimierzowi
  i Konradowi Fierek. Na ręce Dyrekcji składamy słowa wdzięczności dla Szkoły Podstawowej nr 3. Dziękujemy państwu: Jolancie i Grzegorzowi Gładkim,
  Iwonie i Piotrowi Górskim p. Anecie i Sewerynowi Witkowskim, p. Bogumile Czułek, p. Agnieszce Gielniewskiej, p. Wiolecie Kochanek, p. Helenie Kołodziejskiej, p. Renacie Paciorkowskiej, p. Renacie Szachogłuchowicz –
  za poświęcenie czasu i przygotowanie pysznej grochówki na 700 (siedemset) osób.
 5. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca; podczas Mszy Św. o godz. 12.30 towarzyszy nam Łowicka Orkiestra Kameralna pod dyrekcją p. Adama Wojciechowskiego. Po Mszy Św. koncert kolędowy. Dziś także dodatkowa Msza Św. o godz. 15.00 oraz spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów.
 6. W przyszłą niedzielę (14 stycznia) po Mszy Św. o godz. 10.00 na Sali Teatralnej odbędą się piękne Jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 – wszystkich zapraszamy – naprawdę warto zatrzymać się
  i docenić wielki trud dzieci i nauczycieli.
 7. W niedzielę 21 stycznia po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie przygotowujące
  do I Komunii Św.; po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów
  do bierzmowania a po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci i młodzież
  na spotkanie opłatkowe.
 8. Na stoliku są darmowe gazety o misjach oraz o duchowej adopcji dziecka poczętego. Dobrowolną ofiarą możemy wesprzeć Seminarium i wziąć kalendarz przygotowany przez kleryków oraz periodyk klerycki VITIS.
 9. Od środy 17 stycznia chcemy kontynuować ubiegłoroczną akcję ciepłego posiłku dla potrzebujących. Bardzo prosimy o zgłaszanie się osób, które chciałyby przygotować zupę. Akcję zamierzamy kontynuować w kolejne środy. Rozpocznie wspólną modlitwą o godz. 12.00.
 10. Chętnych zapraszamy na 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej (do Izraela)
  w dniach od 3 do 10 września 2018. Na osobnych kartkach obok biuletynu wydrukowane są dwie wersje pielgrzymki. Prosimy o zapisywanie się do końca stycznia.
 11. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Mieszkańcom z ul. Kutrzeby i ul. Skotnickiego. Jutro do pomocy zapraszamy Parafian z ul. Bołtucia, a w przyszłym tygodniu z ul. Bortnowskiego.
 12. W niedzielę 14 stycznia 2018 roku obchodzony jest Światowy Dzień Migranta
  i Uchodźcy. Dlatego też w odpowiedzi na apel papieża Franciszka w naszej świątyni właśnie w przyszłą Mszę świętą o godz. 18:00 będziemy sprawować
  z formularza za uchodźców i wygnańców.
 13. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i spotkania podczas kolędy. Jesteśmy wdzięczni za każdy obiad czy kolację spożywane razem z Wami. Jeżeli ktoś ma życzenie zaprosić nas na posiłek prosimy serdecznie o wcześniejszą informację. Prosimy, aby w tym czasie sprawy kancelaryjne załatwiać
  w godzinach porannych lub w po wieczornej Mszy św. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni przedstawia się następująco:
8.01. 2018 (poniedziałek) Od godz. 9.00 Marianka dwóch księży od początku i od końca. Prosimy o pojazd na godz. 8.30.
8.01.2018 (poniedziałek) Od godz. 15.30 jeden ksiądz ul. Lipowa od strony ul. Strzeleckiej
a następnie ul. Dolna numery nieparzyste od strony ul. Legionów.Od godz. 15.30 drugi ksiądz z przerwą na Mszę Św. ul. Dolna numery nieparzyste zaczynając od ul. Brzozowej.
9.01.2018 (wtorek) Od godz. 9.00. Dokończenie wsi Goleńsko (bez Goleńska Małego i bez Goleńska wzdłuż trasy). Jeden ksiądz zacznie od nr 32 drugi od końca (od nr 69) i będą szli do środka. Prosimy o pojazd na godz. 8.30.
9.01.2018 (wtorek) Od godz. 15.30 Jeden ksiądz z przerwą na Mszę Św. ul. Dębowa
a następnie ul. Żołnierska. Drugi ksiądz od godz. 15.30
ul. Żołnierska od strony ul. Strzeleckiej.
10.01.2018 (środa) Od godz. 15.30 jeden ksiądz z przerwą na Mszę Św. ul. Dolna numery parzyste zaczynając od ul. Legionów.

Drugi ksiądz – z przerwą na Mszę Św. – ul. Poznańska,
ul. Listopadowa i ul. Jordana a następnie pomoc na ul. Dolnej.

11.01.2018 (czwartek) Od godz. 15.30 – jeden ksiądz z przerwą na Msze Św. – ul. Kutrzeby (od strony ul. Gruwaldzkiej) a następnie ul. Skotnickiego. Drugi ksiądz ul. Bortnowskiego (od strony ul. Kutrzeby) a następnie ul. Skotnickiego.
12.01.2018 (piątek) Jeden ksiądz ul. Kiernozka od strony torów – u osób, które są przed południem w domu.

Od godz. 15.30 dwóch księży. Dokończenie ul. Kiernozkiej
(od początku i od końca), zaczynając od ul. Płockiej. Ksiądz idący od strony torów wróci na Mszę Św.

13.01.2018 (sobota) Dwóch księży dokończenie Małszyc. Jeden ksiądz od strony państwa Liberackich w stronę torów. Drugi ksiądz od Krzyża
w stronę Klewkowa. Prosimy o pojazd na godz. 8.30.
15.01.2018 (poniedziałek) Dwóch księży Chąśno Pierwsze od początku i od końca.

Prosimy o pojazd na godz. 8.30.

15.01.2018 (poniedziałek) Jeden ksiądz od godz. 15.30 ul. A. Krajowej blok 43 I a następnie
ul. A. Krajowej blok 43 G. Drugi ksiądz od godz. 15.30 – z przerwą na Mszę Św. – ul. A. Krajowej blok 43 C a następnie ul. A. Krajowej blok 43 M.
16.01.2018 (wtorek) Dwóch księży Chąśno GS od początku i od końca.

Prosimy o pojazd na godz. 8.30.

16.01.2018 (wtorek) Od godz. 15.30 jeden ksiądz ul. Małszyce od strony Czerwonej Góry.

Drugi ksiądz od godz. 15.30 – z przerwą na Mszę Św. –
ul. Magnoliowa od strony ul. Grunwaldzkiej następnie
ul. Wierzbowa, ul. Jaworowa i ul. Klonowa.

 

Strona 1 / Program pielgrzymki

ZIEMIA ŚWIĘTA – OD NAZARETU DO JEROZOLIMY

8-dniowa, samolotowo-autokarowa, wyżywienie pełne

 

TERMIN: 03.09 – 10.09.2018 CENA: 570 USD + 1950 PLN = około 4000 zł

 

 1. DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW – GALILEA. Przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw. Transfer do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA. Nazaret: Bazylika Zwiastowania, miejsce życia św. Rodziny. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA – BETLEJEM. Góra Błogosławieństw. Kafarnaum – miasto Jezusa (por. Mt 9,1). Tabgha – kościoły Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Betlejem.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM. Bazylika i Grota Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, Pole Booza (groby Pasterzy).

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Góra Oliwna: kaplica Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Ogród Oliwny: Bazylika Agonii, Grota Pojmania, Bazylika Wniebowzięcia NMP (tzw. „grób” Matki Bożej). Syjon chrześcijański: kościół św. Piotra In Gallicantu, Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia Maryi), obok sadzawka Betesda. Cardo – ulica z czasów rzymskich. Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu. Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu i Zmartwychwstania Pańskiego. Ain Karem – kościoły Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu.

 

 1. DZIEŃ: BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM. Betania – sanktuarium św.św. Marii, Marty i Łazarza. Jerycho – najstarsze miasto Palestyny. Miejsce Chrztu Pańskiego nad rzeką Jordan. Wypoczynek nad Morzem Martwym.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – TEL AWIW – WARSZAWA Transfer z hotelu na lotnisko. Przelot na trasie Tel Awiw – Warszawa.

ZAPEWNIAMY:

przeloty samolotem

przejazdy klimatyzowanym autokarem

noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

wyżywienie pełne (3 posiłki)

opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów

opłaty za świadczenia zwyczajowe

opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

ubezpieczenie

opiekę księdza przewodnika

Msze św.

 

Opłata za pielgrzymkę może być regulowana na dwa sposoby:

 1. całość kwoty w złotych polskich. Ostateczna wpłata jest sumą kwoty podanej w złotych polskich oraz kwoty podanej w walucie, pomnożonej przez kurs sprzedaży dewiz BANKU PKO BP SA, z którego usług korzysta Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PEREGRINUS”, obowiązujący o godz. 9.00 rano w dniu dokonania pełnej wpłaty (między 50. a 35. dniem przed wyjazdem).

USTALENIA W BIURZE JEDNOLITEGO KURSU WPŁATY DLA CAŁEJ GRUPY DOKONUJE ORGANIZATOR.

 1. w złotych polskich i w walucie obcej (zgodnie z cenami podanymi na programie).

Osoby wpłacające należność przelewem bankowym proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem w dniu wpłaty w celu otrzymania numeru konta walutowego.

Kwota ostatecznej wpłaty jest pomniejszona o dokonaną wcześniej przedpłatę (dotyczy pkt 1 i 2).

Termin rezygnacji bez ponoszenia kosztów wynosi 100 dni. Po upływie tego terminu stosuje się przepisy zawarte w „Ogólnych Warunkach Uczestnictwa”.

 

PRZY ZAPISIE NALEŻY DOSTARCZYĆ:

 • wypełniony i podpisany formularz „Umowy – Zgłoszenia” oraz „Umowy Ubezpieczenia”
 • ksero paszportu, paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
 • przedpłatę w wysokości 700 zł

 

Uwaga! Decyzję o wjeździe do Izraela i wyjeździe z Izraela podejmują służby graniczne tego kraju. Za brak zgody na przekroczenie granicy Biuro nie ponosi odpowiedzialności.

 

 

PROGRAM PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

„Od Nazaretu do Jerozolimy + dzień nad Morzem Śródziemnym”

9–dniowa, samolotowo-autokarowa, wyżywienie pełne (w Netanyi HB)

PROPONOWANY TERMIN: 04.09 – 12.09.2018 / CENA: 635 USD + 1980 PLN = około 4300 zł

 

 1. DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW – GALILEA. Przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw. Transfer do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA. Nazaret – Bazylika Zwiastowania, miejsce życia św. Rodziny. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA – NETANYA. Góra Błogosławieństw. Kafarnaum – miasto Jezusa (por. Mt 9,1). Tabgha – kościoły Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Natanyi – wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.

 

 1. DZIEŃ: NETANYA – JAFFA – BETLEJEM. Wypoczynek nad Morzem Śródziemnym. Jaffa – malownicza starówka Tel Awiwu
  z kościołem św. Piotra. Przejazd do hotelu w Betlejem.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM. Betlejem: Bazylika i Grota Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, sanktuarium św. Mariam Baouardy w klasztorze karmelitańskim na Wzgórzu Dawida.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Kościół św. Anny – tradycyjne miejsce narodzenia Maryi, obok sadzawka Betesda. Cardo – ulica z czasów rzymskich. Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu. Jerozolima – Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu i Zmartwychwstania Pańskiego. Ain Karem – kościoły Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Getsemani (Ogród Oliwny): Bazylika Agonii, Bazylika Wniebowzięcia NMP (tzw. „grób” NMP). Góra Oliwna: kaplica Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Syjon chrześcijański: kościół św. Piotra In Gallicantu, Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM. Betania – sanktuarium św. Marii, Marty i Łazarza. Jerycho – najstarsze miasto Palestyny. Miejsce Chrztu Pańskiego nad rzeką Jordan. Wypoczynek nad Morzem Martwym.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – TEL AWIW – WARSZAWA. Transfer z hotelu na lotnisko. Przelot na trasie Tel Awiw – Warszawa.

 

ZAPEWNIAMY:

✔ przeloty samolotem

✔ przejazdy klimatyzowanym autokarem

✔ noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

✔ wyżywienie pełne (3 posiłki)

✔ opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów

✔ opłaty za świadczenia zwyczajowe

✔ opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

✔ ubezpieczenie

✔ opiekę księdza przewodnika

✔ Msze św.

Opłata za pielgrzymkę może być regulowana na dwa sposoby:

 1. całość kwoty w złotych polskich. Ostateczna wpłata jest sumą kwoty podanej w złotych polskich oraz kwoty podanej w walucie, pomnożonej przez kurs sprzedaży dewiz BANKU PKO BP SA, z którego usług korzysta Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PEREGRINUS”, obowiązujący o godz. 9.00 rano w dniu dokonania pełnej wpłaty (między 50. a 35. dniem przed wyjazdem).

USTALENIA W BIURZE JEDNOLITEGO KURSU WPŁATY DLA CAŁEJ GRUPY DOKONUJE ORGANIZATOR.

 1. w złotych polskich i w walucie obcej (zgodnie z cenami podanymi na programie).

Osoby wpłacające należność przelewem bankowym proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem w dniu wpłaty w celu otrzymania numeru konta walutowego.

Kwota ostatecznej wpłaty jest pomniejszona o dokonaną wcześniej przedpłatę (dotyczy pkt 1 i 2).

Termin rezygnacji bez ponoszenia kosztów wynosi 100 dni. Po upływie tego terminu stosuje się przepisy zawarte w „Ogólnych Warunkach Uczestnictwa”.

 

PRZY ZAPISIE NALEŻY DOSTARCZYĆ:

 • wypełniony i podpisany formularz „Umowy – Zgłoszenia” oraz „Umowy Ubezpieczenia”
 • ksero paszportu, paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
 • przedpłatę w wysokości 700 zł

Uwaga! Decyzję o wjeździe do Izraela i wyjeździe z Izraela podejmują służby graniczne tego kraju. Za brak zgody na przekroczenie granicy Biuro nie ponosi odpowiedzialności.