Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2017

 1. Rozpoczynamy dziś okres Adwentu – czas przygotowania na przyjście Jezusa. Nasze Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. dr Bogdan Zatorski, dziekan z Białej Rawskiej, będą trwały od niedzieli 17 grudnia do wtorku 19 grudnia.
 2. W okresie Adwentu zapraszamy Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież na Roraty. W środy o godzinie 18:00, a w pozostałe dni tygodnia o godzinie 7 rano. Oczywiście każdego dnia sprawowana jest także wieczorna Msza Św. Przynieśmy zabezpieczone lampiony. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na poranne Eucharystie. W środy po Mszy roratniej słodka niespodzianka dla dzieci.
 3. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 8:00 zostały poświęcone opłatki, a nasi Radni zaniosą je do każdego domu. Serdecznie prosimy o przyjęcie przedstawicieli Parafii. Pamiętajmy, że odebranie opłatka poświęconego w kościele jest znakiem jedności z całą naszą rodziną parafialną. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę, która jak rokrocznie przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
 4. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy świętej o godz. 18:00.
 5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu zaprasza na Akatyst – piękny śpiew ku czci Maryi Niepokalanej – w czwartek 7 grudnia o godzinie 20:00 w kaplicy seminaryjnej.
 6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w najbliższy piątek
  8 grudnia. Msze Święte o 7:00 i 18:00. O godz. 12:00 zapraszamy na wspólną modlitwę – tzw. Godzina Łaski, która będzie modlitwą adoracyjną (nie będzie Mszy świętej). Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post.
 7. W piątki nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00. Przed Mszą o godz. 18:00 będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 8. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10:00, a diecezjalne spotkanie dla osób zaangażowanych
  w indywidualne formy życia konsekrowanego po Mszy św. o godz.12:30.
 9. Maryja w Jasnogórskim Wizerunku odwiedza Parafian w Chąśnie. Dziękujemy osobom z Chąśna Drugiego za wspólną modlitwę i złożoną ofiarę. Nawiedzenie Obrazu jest dla każdego z nas dobrą okazją, aby dać wyraźne świadectwo naszej wiary.
 10. Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 17 grudnia o godzinie 10:00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 11. Zapraszamy Parafian, szczególnie osoby starsze i samotne na Wigilię parafialną w niedzielę 17 grudnia o godz. 14:00.
 12. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w poniedziałek 18 grudnia
  od godz. 11:00. Prosimy o zgłaszanie osób do księdza.
 13. Zapraszamy Parafian, szczególnie ministrantów i dzieci ze szkoły, do obejrzenia iluminacji na warszawskiej starówce. Wyjazd w sobotę 9 grudnia o godz. 15:00. Koszt 35 zł.
 14. Od dziś można odbierać bombkę i przygotować prezent dla dziecka. Prosimy, aby przynieść upominki najpóźniej do niedzieli 17 grudnia.
 15. Caritas Diecezji Łowickiej zachęca do udziału w akcji dobroczynnej „Torba Charytatywna”. Na każdej torbie znajduje się krótka instrukcja jakimi artykułami ją wypełnić i co z nią zrobić po jej wypełnieniu. Można uczynić to indywidualnie, ale też
  i wspólnymi siłami w gronie sąsiedzkim, środowisku szkolnym czy środowisku pracy.
 16. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Mieszkańcom z ul. Jaworowej
  i ul. Zielonej. Jutro prosimy Parafian z ul. Lipowej, a w przyszłym tygodniu
  z ul. Brzozowej i ul. Dębowej.
 17. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek, a przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.