Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła

19 listopada 2017

 1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Pierwszy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!” (1 J 3,18). Celem tych obchodów jest uwrażliwienie serc chrześcijan na problem szeroko rozumianego ubóstwa. Nie chodzi tylko i wyłącznie o to, aby człowieka nakarmić, ale o to, aby pomóc mu stworzyć przestrzeń, dzięki której się usamodzielni. Poza tym obok ubóstwa materialnego jest jeszcze gorsza bieda – samotność. Stąd też bardzo ważne jest zaakcentowanie troski o relacje z drugim człowiekiem.
 2. Dziękujemy Chórowi „Anielskie Głosy” z Ukrainy za dzisiejszą wspólną modlitwę w naszej świątyni podczas każdej Mszy św. oraz wielbienie Boga pięknym śpiewem.
 3. Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy
  na Mszę świętą dziś o godz. 10:00, a po niej na spotkanie formacyjne.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne.
 5. Dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka w Łowiczu za przygotowanie programu patriotycznego
  i zaprezentowanie go w naszej świątyni w minioną niedzielę.
 6. Dziękujemy Katechetom: p. Monice Wilkoszewskiej i p. Piotrowi Miazkowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym za przygotowanie i poprowadzenie „Maratonu Świętych”. Cieszymy się również z każdego uczestnika, który pozytywnie odpowiedział na zaproszenie do wspólnej modlitwy i zabawy.
 7. Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu:
  • czwartek: przez pół godziny po wieczornej Mszy św.
  • piątek 24.11 od godz. 15:00 do wieczornej Mszy św.
 8. Nasza Parafia obok najważniejszego wymiaru duchowego, ma również wymiar materialny. Jedno i drugie wymaga naszej wspólnej troski. Dlatego zapraszamy do współuczestniczenia w zadbaniu o nasz kościół parafialny, który jest naszym wspólnym dobrem – domem, w którym mamy możliwość spotkania się z Bogiem na Eucharystii czy osobistej modlitwie, ale też spotkania z Braćmi i Siostrami w wierze. Tak jak rodzinnie sprzątamy nasze mieszkania, tak potrzeba w rodzinie parafialnej przygotować Dom Boży dla nas – wszystkich jego domowników. Zwracamy się więc do Parafian z serdeczną prośbą o pomoc w sprzątaniu świątyni. Jutro w sposób szczególny do Parafian z ul. Kwiatowej blok – klatka 3, 4, 5, a w przyszłym tygodniu z ul. Jaworowej i ul. Zielonej.
 9. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, przypadającą w przyszłą niedzielę 26 listopada, w naszej parafii będziemy gościć kleryka. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby WSD w Łowiczu.
 10. Z radością informujemy, że uroczystość obłóczyn, czyli oficjalnego przyjęcia kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów i lektorów) odbędzie się w przyszłą Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata na Mszy św. o godz. 10:00.
 11. Wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania, z klas: 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum (w ramach spotkania formacyjnego), zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w naszym kościele parafialnym w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, tj. w przyszłą niedzielę 26 listopada. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18:00, a po Mszy św., w wystawionym Najświętszym Sakramencie, będziemy śpiewem wychwalać Jezusa – Króla królów.
 12. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w niedzielę 3 grudnia po Mszy świętej o godz. 18:00.