Ogłoszenia duszpasterskie XXX  Niedziela  zwykła

29 października 2017

 

 1. We wtorek ostatnie Nabożeństwo Różańcowe – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dziękujemy Grodziskiemu Chórowi „CANTATA” pod dyrygenturą pani Barbary Paszkiewicz, uczestniczącemu w I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu, za oprawę muzyczną w dniu dzisiejszym Mszy św. o godz. 12:30.
 3. Wszystkich Parafian kochających Matkę Bożą oraz piękną muzykę sakralną zapraszamy na koncert zatytułowany „Ave Maria”, który wpisuje się w jubileusz 100. rocznicy objawień w Fatimie. Koncert odbędzie się w naszym kościele parafialnym dziś o godz. 19:00. W nastrojowej i poetyckiej scenerii naszej świątyni repertuar ku czci Matki Bożej zaprezentują: p. Kamil Janicki (organy); p. Dominika Sobczyńska (sopran); p. Marcin Kakietek (trąbka).
 4. Intencje modlitwy wypominkowej za zmarłych przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.
 5. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w najbliższą środę 1 listopada. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 12:30.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na cmentarzu katedralnym o godz. 10:00 i 12:00. Ksiądz Proboszcz będzie się modlił za zmarłych z naszej parafii podczas Mszy św. o godz.12:00.
 7. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada włącznie możemy uzyskać codziennie odpust zupełny, który wolno ofiarować jedynie za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Szczegółowe informacje w „Zwiastunie”.
 • trwanie w stanie łaski uświęcającej;
  • przyjęcie w danym dniu Komunii Świętej;
  • modlitwa wg. intencji papieża (nie w intencji osoby Ojca świętego,
   a w intencjach, w których modli się papież)
   , np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo
  • pobożne, czyli modlitewne, nawiedzenie cmentarza grzebalnego;
  • wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego
   (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy).
 • Odpust jest to darowanie wobec Boga kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy w spowiedzi sakramentalnej. Inaczej kara, pozostająca po odpuszczeniu winy, która jest przynależna za ten grzech, musi być odpokutowana albo w tym życiu poprzez uczynki miłosierdzia, albo w przyszłym życiu przez odpokutowanie kar czyśćcowych.
 1. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w czwartek 2 listopada, Msze święte o godz. 7:00 i 18:00. Po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się
  za naszych bliskich zmarłych.
 2. W Pierwszy Piątek Miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi w kościele od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00.
 3. W Pierwszą Sobotę Miesiąca 4 listopada po wieczornej Mszy świętej Czuwanie Fatimskie. Po modlitwie różańcowej ks. Proboszcz zaprasza chętnych na pokaz zdjęć z Fatimy. Podzielimy się także doświadczeniem pielgrzymowania do tego Sanktuarium. Zachęcamy do nabywania małej książeczki: Fatima Orędzie Nadziei w cenie 4 zł.
 4. Diecezjalne spotkanie formacyjne dla osób zaangażowanych w Indywidualne Formy Życia Konsekrowanego odbędzie się w przyszłą niedzielę 5 listopada i rozpocznie Mszą świętą o godz. 12:30.
 5. Zapraszamy Parafian, szczególnie Koła Żywego Różańca, do czuwania modlitewnego z Patronką naszej diecezji – św. Wiktorią, której relikwie przybędą do naszej parafii w niedzielę 5 listopada ok. godz. 17:00. W poniedziałek 6 listopada możliwość osobistej modlitwy
  w godz. od 9:00 do 12:00 oraz od 15:00 do 16:30. O 16:30 relikwie
  św. Wiktorii zostaną przewiezione do WSD w Łowiczu
 6. Za ofiarę na świątynię i pomoc w sprzątaniu dziękujemy osobom z ul. Dolnej
  (nr od 1 do 30). Jutro prosimy o pomoc Parafian z ul. Dolnej (nr od 31 do końca) oraz ul. Dębowej, a w przyszłym tygodniu z ul. Kwiatowej (domki jednorodzinne).
 7. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych (5 zł.) oraz zniczy nagrobkowych (3 zł.), z których dochód przeznaczony jest na działalność diecezjalnego Caritas.
 8. Zachęcamy do podpisania się pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej pod nazwą „Zatrzymaj aborcję”, mającej na celu wprowadzenie zapisu w polskim prawie zakazu zabijania nienarodzonych dzieci ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności poczętego życia. Należy złożyć podpis, podając swoje imię
  i nazwisko, adres i nr PESEL.