OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 czerwca 2017 – 11 Niedziela Zwykła / MISJE ŚWIĘTE

 • 1) Witamy dziś ks. Marka Pasiuka, który będzie głosił Słowo Boże podczas misji parafialnych. Od jutra do środy włącznie Msze Św. o godz. 9.00 i 20.00 a w Chąśnie o godz. 17.00. Zapraszamy młodzież (oraz chętnych) na spotkanie o godz. 19.15. o godz. 21.00 Parafialny Apel Jasnogórski. Spowiedź w środę. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo oczekiwania o godz. 16.00 ok 16.40 wyjdziemy na miejsce spotkania i procesjonalnie wrócimy do kościoła. Po powitaniu będzie uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. Bp. Wojciecha Osiala potem apel, czuwanie i Msza Św. o północy w intencji powołań – zaproszeni są księża, którzy pracowali w naszej parafii oraz księża, siostry zakonne i klerycy pochodzący z naszej parafii. W nocy z czwartki na piątek kościół będzie otwarty – zapraszamy na czuwanie z Maryją według porządku zaproponowanego w folderze, ale każdy niech przyjdzie w dowolnej godzinie. Zachęcamy, aby podczas indywidualnego czuwania było około 30 minut modlitwy w ciszy. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – tego dnia o godz. 9.00 Msza Św. dla chorych i cierpiących z udzieleniem sakramentu namaszczenie, o godz. 11.00 Msza Św. dla dzieci w wieku przedszkolnym i matek w stanie błogosławionym a o godz. 15.00 Msza Św. na pożegnanie obrazu M.B. i odprowadzenie do kapliczki przy ul. Strzeleckiej. Na tę Mszę Św. zapraszamy dzieci i młodzież i nauczycieli, aby podziękować za kończący się rok szkoły. W piątek nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30 – litanię odmówimy podczas pożegnania ani Mszy Św. o godz. 18.00.
 • 2) W czwartek (22.06) o godz. 18.00 w Katedrze Msza Św. i modlitwa w intencji ks. Biskupa Alojzego Orszulika z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich. W sobotę o godz. 11.00 na Starym Rynku – IV diecezjalne spotkanie ministrantów, lektorów i całej liturgicznej służby ołtarza. W przyszłą niedzielę (25.06) o godz. 12.00 w Tumie pod Łęczycą Mszy Św. na zakończenie jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski.
 • 3) BISKUP ORDYNARIUSZ ZAPRASZA WSZYSTKICH (całą diecezję), W SOBOTĘ O GODZ. 12.00 NA MSZĘ ŚW. SPRAWOWANĄ NA STARYM RYNKU. CHCEMY PODZIĘKOWAĆ MATCE BOŻEJ ZA DAR NAWIEDZENIA NASZYCH PARAFII I NASZEJ DIECEZJI. PRZYBĄDŹMY JAK NAJLICZNIEJ. (Będzie także TV TRWAM). MSZA ŚW. BĘDZIE POPRZEDZONA CZUWANIEM, KTÓRE ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 11.00 (także na Starym Rynku).
 • 4) Nasz parafianin, p. Zbigniew Roskosz został włączony do grona nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. Szafarze posługują w wielu parafiach naszej diecezji. Bardzo proszę o zrozumienie i przyjęcie posługi szafarza.
 • 5) Już dziś zapraszamy serdecznie Wszystkich Parafian i Gości na Biesiadę na Korabce – rozpoczynamy o godz. 15.00 w przyszłą niedzielę. Po każdej Mszy Św. zachęcamy do zabawy fantowej. Może ktoś zechce ofiarować jakieś przedmioty na fanty lub je ufundować. Już dziś serdecznie proszę o przyniesienie pokrojonych ciast na wspólne świętowanie. W przyszłą niedzielę dwóch nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji odprawi Mszę Św. o godz. 18.00. Szczegóły w gablocie.
 • 6) Zapraszamy na dwudniowy – dn. 30 czerwca i 1 lipca – wyjazd do Wrocławia i okolic. Cena 270 zł. Bardzo proszę, aby osoby, które się zapisywały, potwierdziły chęć wyjazdu. W programie min. Panorama Racławicka, Japońskie Ogrody, Wambierzyce, Błędne Skały, Strzeliniec Wielki, Kaplica Czaszek w Czermnej. Obiadokolacja i śniadanie w Wambierzycach i obiad w sobotę. Zapisy do 23 czerwca włącznie. Wyjazd w piątek, 30 czerwca o godz. 4.00.
 • 7) Za pomoc przy sprzątaniu świątyni dziękujemy młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania. W następnym tygodniu (po niedzieli 25.06) prosimy o pomoc Parafian z ul. Korczaka.
 • 8) Dziękuję ks. Tomaszowi, p. Piotrowi za zaangażowanie i przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Młodzieży dziękuję za pomoc w przygotowaniu kościoła a szczególnie za wysiłek przygotowania sztuki teatralnej pt.: Nieobecny. Wszystkich Parafian zachęcamy do jej obejrzenia we wtorek o godz. 19.00.
 • 9) Bardzo serdecznie proszę, aby ubrać się w piękne łowickie stroje na przywitanie (22.06) i pożegnanie (23.06) obrazu Matki Bożej oraz na odpust parafialny (27.06). Proszę, aby dzieci klas III założyły stroje I Komunijne.
 • Zachęcamy do nabywania pamiątek religijnych związanych z nawiedzeniem obrazu Matki Bożej oraz wiele materiałów do dekorowania ulic i domów. Zachęcamy do udekorowania trasy przejścia Obrazu M.B. (22 i 23.06) – ul. Armii Krajowej, bloki przy tej ulicy, ul. Grunwaldzka, Brzozowa i Strzelecka.
 • Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną a przeznaczone na pokrycie kosztów malowania naszego kościoła. Ofiary składane w środę i czwartek przeznaczone są na potrzeby parafii a ofiary składane w piątek, podczas każdej Mszy Św., będą wyrazem naszej wdzięczności dla Rekolekcjonisty oraz na misje prowadzone przez Księży Pallotynów.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 • Piotr Podolski, kawaler z par. Św. Wojciecha w Kompinie i Marzena Zofia Kosiorek, panna z par. tut. (11 i 18 czerwca 2017)
 • Bartłomiej Kamil Gorący z par. tut. i Anna Magdalena Zbrożeka, panna z par. tut. (18 i 25 czerwca 2017)
 • Hubert Mikucki, kawaler z par. Św. Michała Archanioła w Chruślinie i Anna Maria Dziedziela, panna z par. tut. (18 i 25 czerwca 2017)
 • Kamil Robert Tabara, kawaler z par. tut. i Martyna Łukasiewicz, panna z par. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu (18 i 25 czerwca 2017)

 

BIESIADA NA KORABCE (25.06)

Po każdej Mszy Św. zachęcamy do zabawy fantowej. / Godz.15.00 Dziecięce młodzieżowa orkiestra dęta OSP Wicie / 15.40 Występ Marysi Zabost / 16.20 Rodzinne śpiewanie / 17.00 Czerwony Kapturek przedstawienie przygotowane i wystawione przez rodziców uczniów SP nr3 / 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe / 18.00 MSZA ŚW. PRYMICYJNA w intencji Dobroczyńców

Losowanie Nagród / Ok. 20.00 Zabawa taneczna / 22.00 Zakończenie Biesiady