Święcenie Pokarmów

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9.00 do 15.00 (co pół godziny). Święcenie pokarmów na punktach w/g następującego porządku:

Świecenie Pokarmów  
Godz. 9.00 MIEJSCE CZUWAMY PRZY Grobie Pańskim

Strażacy

Piątek, godz. 19.00 – 24.00 Goleńsko

Sobota, godz. 8.00 – 12.00 Chąśno I

Sobota, godz. 12.00 – 16.00 Świeryż

Sobota, godz. 16.00 – 20.00 Chąśno II

 

Czuwanie Kół Żywego Różańca – piątek i sobota

Od godz. 9.00 – 1 KŻR

Od godz. 10.00 – 2 KŻR

Od godz. 11.00 – 3 KŻR

Od godz. 12.00 – KŻR z ul. Chełmońskiego

Zapraszamy KŻR z Chąśna i Goleńska

 

Parafia

W każdej godziny zapraszamy Wszystkich, aby być z Jezusem: jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną pytał Jezus swoich uczniów.

Chąśno II nr 8 (p. Rojek)
Chąśno II nr 24 (p. Kukieła)
Chąśno II nr 43 (p. Dutkiewicz)
Chąśno Kaplica
Ok 10 Chąśno GS świetlica
Marianka nr 22

(p. Kośmider)

Marianka nr 30A (p. Majer)
Goleńsko – Dom Ludowy
Goleńsko (Małe) nr 75 (p. Rokiccy)
Małszyce nr 32 (p. Waraccy)
Adorowanie Boga jest zachwytem nad Jego doskonałością, miłosierdziem, pięknem. Jest kochaniem, byciem blisko, dzieleniem się, oddawaniem, zawierzaniem, słuchaniem, ciszą.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

9 kwietnia 2017

 

 • Pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza odbywa się dziś Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Początek o godz. 10.30 na Starym Rynku przy Katedrze. Więcej informacji w gablocie.
 • Rozpoczynamy Wielki Tydzień, przeznaczony na wspominanie męki Pana. Zachęcamy Wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego.
 • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Czuwanie w ciemnicy do godz. 22.00. O godz. 10.00 w Katedrze Msza Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich i poświęceniem olejów. Ks. Biskup zaprasza także ministrantów i lektorów.
 • Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godz. 18.00. Tego dnia zachowujemy post ścisły. Czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godz. 23.00. O godz. 17.40 odmówimy Koronkę i rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Za udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas celebracji Pamiątki i Śmierci Męki Pana można otrzymać odpust zupełny. Zbiórka ofiar na Grób Pański w Jerozolimie.
 • Wielka Sobota – dzień bez Eucharystii. Czuwanie przy Grobie od godz. 7.30 do godz. 24.00. Święcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 do 15.00 a na punktach według grafiku zamieszczonego w biuletynie. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 19.40. Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Dla uczestników liturgii będą przygotowane świeczki, można przynieść swoją zabezpieczoną świecę chrzcielną. W mały buteleczkach będzie przygotowana woda święcona. Dobrowolną ofiarę możemy wesprzeć fundusz ministrancki (woda święcona jest oczywiście za darmo).
 • Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciemnicy i przy Grobie. Porządek adoracji zaproponowany jest w biuletynie. Zapraszamy osoby zaangażowane w grupy i wspólnoty. Jeśli nie będzie osób na nocnej adoracji, kościół może być zamknięty nieco wcześniej.
 • Procesja Rezurekcyjna i Msza Św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Koronka o godz. 5.45. (Kościół będzie otwarty od godz. 5.00). Kolejne Msze Św. o godz. 10.00; 12.30; 18.00 w Chąśnie o 11.15. Uwaga – nie ma Mszy Św. o godz. 8.00.
 • Zapraszamy całą asystę liturgiczną, panów do niesienia baldachimu, ministrantów, lektorów, bielanki, osoby z instrumentami. Przygotujmy chorągwie, sztandary i feretrony. Strażaków prosimy o trzymanie warty. Zewnętrznym znakiem troski o piękno liturgii jest również odświętny ubiór – ubierzmy się pięknie, zachęcamy, jak zawsze do noszenia strojów łowickich, podtrzymywania i kultywowania tradycji naszej Ziemi Łowickiej. Strażaków prosimy o trzymanie warty
 • Osoby, które nie były jeszcze u spowiedzi zachęcamy, aby pojednać się z Panem Bogiem. W każdego dnia możemy spowiadać się przed wieczorną Mszą Św.
 • Dziś po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 • Dziś podczas każdej Mszy Św. święcimy palmy. Serdeczna podziękowania dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz dla wszystkich osób, które pomagały w przygotowaniu tych zielonych gałązek. Palmy możemy nabywać przez cały dzień.
 • Zbiórka bielanek i dziewczynek chętnych do sypania kwiatów jutro (poniedziałek) o godz. 16.30.
 • Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00.
 • Zbieramy dziś ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za dotychczasowe ofiary dziękujemy Kołom Żywego Różańca z Goleńska 100 zł; z Chąśna – 200 zł; z ul. Chełmońskiego – 100 zł.
 • W najbliższy wtorek (11 kwietnia), prosimy pomoc (sprzątanie posesji) osoby, które korzystają z pomocy Caritas. Po pracy będą wydawane ofiarowane przez dobroczyńców dary.
 • O pomoc w sprzątaniu kościoła, we wtorek po Świętach prosimy Parafian z ul. A. Krajowej, blok 43N.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Tomasz Słoma, kawaler z par. tut. i Sylwia Wiktoria Szuflińska, panna z par. Katedralnej w Łowiczu (9 i 16 kwietnia 2017)

 

Wielki Tydzień Jezus Chrystus pokonał śmierć

 • KKK 1018 Na skutek grzechu pierworodnego człowiek musi podlegać śmierci cielesnej, „od której byłby wolny, gdyby nie był zgrzeszył” (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 18).
 • KKK 1019 Jezus, Syn Boży, dobrowolnie przeszedł dla nas przez cierpienie śmierci w całkowitym i dobrowolnym poddaniu się woli Boga, swojego Ojca. Przez swoją Śmierć zwyciężył On śmierć, otwierając w ten sposób wszystkim ludziom możliwość zbawienia.
 • KKK 413 Śmierci Bóg nie uczynił i nie cieszy się ze zguby żyjących… Śmierć weszła na świat przez zawiść diabła” (Mdr 1,13; 2,24).
 • KKK 1005 Aby zmartwychwstać z Chrystusem, trzeba umrzeć z Chrystusem, trzeba „opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana” (2 Kor 5,8). W tym „odejściu” (Flp 1,23), jakim jest śmierć, dusza jest oddzielona od ciała. Połączy się z nim na nowo w dniu zmartwychwstania umarłych (Por. Paweł VI, Wyznanie wiary Ludu Bożego, 28).
 • Chcę widzieć Boga, ale trzeba umrzeć, by Go zobaczyć (Św. Teresa od Jezusa).
 • Ja nie umieram, ja wchodzę w życie (Św. Teresa od Dzieciątka Jezus).
 • Moje upodobania zostały ukrzyżowane i nie ma już we mnie ziemskiego pożądania. Jedynie żywa wola przemawia do mnie z głębi serca: „Pójdź do Ojca” (Św. Ignacy Antiocheński, Epistula ad Romanos, 7, 2. .
 • KKK 1012 Chrześcijańska wizja śmierci (Por. 1 Tes 4, 13-14. jest wyrażona szczególnie trafnie w liturgii Kościoła:
 • Albowiem życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy, i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie 554Mszał Rzymski, Prefacja o zmarłych).