OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2017

 

  • W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Podczas Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 – błogosławieństwo gromnic. Prosimy, aby przyniesione świece były należycie zabezpieczone. To święto przeżywane jest w Kościele, jako Dzień Życia Konsekrowanego. Jeśli znamy osoby konsekrowane (siostry zakonne lub zakonnicy), to możemy im złożyć życzenia. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych w naszych modlitwach. Po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania i wieczór uwielbienie dla Jezusa. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na zakony klauzurowe.
  • W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Tego dnia przypada również wspomnienie św. Błażeja i z tej racji udzielimy błogosławieństwa Św. Błażeja na choroby gardła.
  • W sobotę o godz. 18.00 Mszy Św. i Czuwanie Fatimskie.
  • Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
  • Wyrażamy podziękowanie dla Rady Osiedla Korabka za zakup dwóch dużych garnków dla kuchni parafialnej.
  • Za ofiarę, pomoc i liczną obecność przy sprzątaniu dziękujemy osobom z ul. Bortnowskiego. Jutro prosimy o pomoc Parafian z ul. Krajowej od nr 14 do nr 50 a w kolejnym tygodniu z ul. A. Krajowej od nr 51 do nr 71 oraz z ul. Jeżewskiego i Matejki.
  • Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. Mamy rezerwację na sobotę, 18 marca, godz. 13.00.

 

Z Dziennika duchowego bł. Jerzego Matulewicza, biskupa: Dla Kościoła pracować, znosić trudy i cierpienia

Święty Kościele katolicki, prawdziwe królestwo Chrystusowe na ziemi, najgorętsze moje ukochanie! Jeślibym ciebie zapomniał, niech będzie zapomniana prawica moja. Niech przyschnie do podniebienia język mój, jeślibym o tobie nie pamiętał, jeślibym ciebie nie uważał za najmilszą Matkę moją, za największą pociechę moją. Niech ten okrzyk będzie ustawicznym wołaniem serca mego. Jeśli wolno prosić, to daj, Panie, abym w Twoim Kościele był jak ścierka, którą wszystko wycierają, a po zużyciu wyrzucają gdzieś w najciemniejszy, ukryty kąt. Niech i mnie tak zużyją i wykorzystają, aby tylko w Twoim Kościele przynajmniej jeden kącik był lepiej oczyszczony, aby tylko w Twoim domu było czyściej i schludniej. Niech mnie potem rzucą gdziekolwiek, jak tę brudną, zużytą ścierkę. Daj, bym został wzgardzony, bym się zdarł, zużył, byle tylko Twoja chwała rosła i rozszerzała się, bylem się przyczynił do wzrostu i umocnienia Twojego Kościoła. Dozwól mi, abym mógł pracować i cierpieć dla Ciebie i Twojego świętego Kościoła, i jego widzialnej głowy – Ojca świętego.