OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2017

 

  • Dzisiejszą Mszę Św. o godz. 10.00 uświetni Orkiestra Strażacka Dziecięco – Młodzieżowa, OSP Wicie. Na zakończenie Mszy Św. koncert kolęd. Dziś także po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego.
  • Dziękujemy młodzieży oraz wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu ciepłej strawy dla potrzebujących.
  • Za ofiarę i pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy osobom z ul. Bołtucia. Jutro prosimy o pomoc Parafian z ul. Bortnowskiego a w kolejnym tygodniu z ul. A. Krajowej od nr 14 do nr 50.
  • Zakończyliśmy kolędę, jeśli ktoś chciałby zaprosić księdza w dogodnym dla siebie czasie prosimy o kontakt. W przyszłą niedzielę ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie za rok ubiegły i podsumowanie kolędy.
  • W okresie ferii zapraszamy dzieci i młodzież.
  • Zapraszamy na kuligi (o ile pozwoli pogoda). Spotykamy się na końcu ul. Strzeleckiej, gdzie zaczyna się polna droga.
  • W poniedziałek o godz. 11.00 – dla dzieci.
  • W poniedziałek godz. 19.00 – kulig dla młodzieży. Po kuligu (ok. 19.45) zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych na ognisko (koło placu zabaw na terenie kościelnym), trzeba zabrać swoje produkty do jedzenia.
  • W środę, czwartek, piątek i sobotę, zapraszamy na kulig dzieci – godz. 11.00.
  • W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych na wieczór chwały – uwielbienie Jezusa narodzonego dla nas w stajence.

Papież: życie chrześcijanina walką, niech Jezus pomaga

Papież zauważył także, że po scenach mówiących o entuzjazmie ludu podążającego za Jezusem mowa jest o duchach nieczystych, które na widok Jezusa padały przed Nim i wołały: „Ty jesteś Synem Bożym”. „To jest prawda; taka jest rzeczywistość, jaką odczuwa każdy z nas, kiedy zbliża się do Jezusa. Duchy nieczyste usiłują temu przeszkodzić, prowadzą wojnę przeciwko nam. «Ależ, Ojcze – powie mi ktoś – jestem dobrym katolikiem, zawsze chodzę na Mszę… Nigdy, ale to nigdy nie miałem takich pokus. Dzięki Bogu nie!». «Módl się, bo jesteś na złej drodze!». Życie bez pokus nie jest chrześcijańskie: jest ideologiczne, jest gnostyckie, ale nie chrześcijańskie. Kiedy Ojciec przyciąga ludzi do Jezusa, jest też ktoś inny, który przyciąga w sposób przeciwny i wypowiada ci wewnętrzną wojnę! I dlatego Paweł mówi o życiu chrześcijańskim jako o walce: codziennej walce”– powiedział Ojciec Święty. Franciszek dodał, że jest to walka, by pokonać i zniszczyć imperium zła, imperium szatana. Jezus bowiem przyszedł po to, aby zniszczyć szatana, jego wpływ na nasze serca. A o ile Ojciec przyciąga ludzi do Jezusa, to zły duch usiłuje niszczyć. Zatem życie chrześcijańskie jest walką i aby w nim postępować, trzeba walczyć, aby mógł zwyciężyć Jezus.