OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 stycznia, Druga Niedziela Zwykła
 • Dziś podczas Mszy Św. o godz. 10.00 dzieci klas III odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy Św. zapraszamy na rodzinne kolędowanie.
 • Dziś także po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy Św. po Mszy Św. o godz. 10.00 koncert kolęd Orkiestry Strażackiej Dziecięco – Młodzieżowej, OSP Wicie. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego.
 • Na talerz ciepłej strawy, zapraszamy osoby samotne i potrzebujące. Posiłek będzie wydawany od wtorku do piątku włącznie, w godz. 12.30 do 13.30, na Sali Łowickiej. Prosimy o kontakt, jeśli ktoś chciałbym pomóc w tym dziele. Dziękujemy osobom z naszej parafii za pomoc już okazaną i chęć realizacji tej inicjatywy. Przekażmy informację osobom, które zechcą skorzystać z posiłku.
 • W środę rozpoczyna się w Kościele (i trwa do 25 stycznia) Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • Z okazji zbliżającego się dnia Babci (sobota) i dnia Dziadka (niedziela) wyrażamy wszystkim Babciom i Dziadkom najwspanialsze życzenia obfitości Bożych darów, miłości i szacunku od najbliższych i dużo zdrowia.
 • W przedsionku można wziąć wodę święconą.
 • Za ofiarę i pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy osobom z ul. Kutrzeby i Skotnickiego. Jutro prosimy o pomoc Parafian z ul. Bołtucia a w kolejnym tygodniu z ul. Bortnowskiego.
 • Powoli dobiega końca czas kolędy. Jeśli ktoś chciałby zaprosić księdza w dogodnym dla siebie czasie prosimy o kontakt. Plan kolędy (zobacz też www.korabka.pl Ogłoszenia) przedstawia się następująco:

 

 • Niedziela, 15.01.2017. Od godz. 15.00 Trzech księży blok przy ul. Krudowskiego, najpierw 10 i druga klatka schodowa bloku nr 12.
 • Poniedziałek, 16.01.2017. Jeden ksiądz ul. Grunwaldzka, od strony szkoły i ul. Gen. Włada z przerwą na Mszę Św. Drugi kapłan ul. A. Krajowej 43I oraz 43M. Trzeci ksiądz ul. A. Krajowej 43O.
 • Wtorek, 17.01.2017. Od godz. 9.00 trzech księży ul. Zielona u osób, które są w domach. Od godz. 16.00 Jeden ksiądz A. Krajowej 43A i 43G. Drugi ksiądz ul. Brzozowa. Trzeci ksiądz dokończenie ul. Zielonej z przerwą na Mszę (i ew. pomoc w bloku 43G).
 • Środa, 18.01.2017. Od godz. 16.00 Jeden ksiądz ul. Legionów od strony ul. Kiernozkiej. Drugi ksiądz ul. Legionów od strony szkoły z przerwą na Msze Św. Trzeci ksiądz ul. Poznańska, ul. Listopadowa i ul. Jordana.

 

 

Franciszek: chrześcijanie w służbie potrzebującej ludzkości

Na początku nowego roku papież Franciszek motywuje chrześcijan różnych wyznań do wspólnych działań w służbie potrzebującej ludzkości. Robi to prezentując w specjalnym wideo papieską intencję modlitewną na styczeń. Jej mottem są słowa: „Chrześcijanie w służbie wyzwaniom ludzkości”. (zob. www.deon.pl)

 

W dzisiejszym świecie wielu chrześcijan różnych Kościołów pracuje razem w służbie potrzebującej ludności, w obronie życia ludzkiego, jego godności, stworzenia i przeciwko niesprawiedliwościom – mówi papież. – To pragnienie, by iść razem, współpracować w służbie i solidarności wobec najsłabszych i cierpiących jest motywem radości dla wszystkich. Złącz twój głos razem z moim, modląc się, aby wszyscy przyczyniali się przez modlitwę i miłość braterską do przywrócenia pełnej jedności kościelnej w służbie wyzwaniom ludzkości – dodaje.