OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 Niedziela Zwykła – 3 lipca 2016

 

 • Raz jeszcze wyrażamy bardzo serdeczne podziękowania dla Pań i Panów z Rady Parafialnej oraz z Rady Osiedla Korabka za serce, czas i pracę na rzeczy Biesiady na Korabce, którą przeżywaliśmy w ubiegłą niedzielę. Podziękowania składamy także na ręce p. Piotra Wróbla z Firmy Partners za pyszne słodycze, dla Firmy FOLKSTAR oraz dla pani Barbary Dymek.
 • Słowa wielkiej wdzięczności kierujemy pod adresem Pań i Panów z Rady Parafialnej oraz dla osób z Rady Osiedla Korabka za wiele serca i pracy włożonej w organizację dzisiejszej Biesiady.
 • Dziś przypada I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W pierwszy czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 • Dziś jeszcze (ostatni dzień) można się jeszcze zapisać na wyjazd do Gdańska i okolic. Dwudniowy wyjazd do 15 i 16 (piątek / sobota) lipca – cena 250 zł. Zapisy do końca czerwca.
 • Za ofiarę i pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy osobom z ul Korczaka od nr 19 do końca. Jutro prosimy o pomoc Parafian ze Strzelcewa Parceli a w przyszłym tygodniu z osoby z Goleńska, nr 1-40 – bez Goleńska Małego i bez Goleńska przy trasie Kiernozkiej a kolejnym razem z Goleńska nr 41 do końca; Goleńsko Małe i Goleńsko wzdłuż trasy.

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

 • W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 12.30. Porządek pozostałych Mszy Św. niedzielnych pozostaje bez zmian (8.00 / 10.00 / 18.00 i o godz. 11.15 – kaplica w Chąśnie).
 • Kancelaria parafialna, w okresie wakacyjnym, będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 8 do 9 i każdego dnia od godz. 17 do wieczornej Mszy Św. Tel komórkowy do ks. Proboszcza 694-477-738; tel. do ks. Tomasza
 • We wtorek 12 lipca, po wieczornej Mszy Św., zapraszamy na film o bł. Karolinie Kózkównie.
 • Dobrego odpoczynku dla wszystkich udających się na wyjazdy i urlopy.
 • W gablocie i na stronie internetowej jest artykuł o sposobie ubierania się do kościoła. W gablocie jest także plakat z informacją o koncertach organowych, które w czasie wakacji będą odbywały się w Katedrze.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 • Łukasz Piotr Cegielski, kawaler z par. Św. Dominika w Warszawie na Służewiu i Karolina Maria Kapusta, panna z par. tut. (3 i 10 lipca 2016 r).
 • Kamil Tomasz Oberbek, kawaler z par. Św. Elżbiety Węgierskiej w Łodzi i Judyta Waracka, panna z par. tut. (3 i 10 lipca 2016 r).

DZIĘKUJEMY ZA POMOC W BIESIADZIE

 • PANIE I PANOWIE Z NASZEJ RADY PARAFIALNEJ
 • RADA OSIEDLA KORABKA
 • Koła Żywego Różańca naszej Parafii
 • Pan Krzysztof Kaliński Burmistrz Miasta Łowicza
 • Skarbnik Miasta Łowicz Pan Arkadiusz Podsędek
 • Arkadiusz i Agnieszka Podsędek
 • Krzysztof Igielski Radny Miasta Łowicza
 • Urząd Miejski Łowicz
 • Pan Dariusz Reczulski Wójt Gminy Chąśno
 • Pan Ireneusz Sołtysiak Przewodniczący Rady Gminy Chąśno
 • Państwo Wioletta i Tomasz Kochanek z Małszyc
 • Joanna i Wiesław Mika
 • Salon Fryzjersko Kosmetyczny „LEJDIS, Ul. Krakowska 1; Łowicz
 • Państwo Stanisława i Dariusz Karscy z Małszyc
 • Pizza na telefon „BOSS”, ul. Podrzeczna 21, Łowicz
 • Studio Fryzur Renata Przybylska, Oś. Bratkowice, Łowicz
 • Kwiaciarnia AZALIA ul. Blich, Łowicz
 • „DAMPOL”ADAM WARACKI
 • „MARPAW” MAREK SZACHOGŁUCHOWICZ
 • „FORTUNA” MICHAŁ PŁUSKA
 • „EWAX ” GRZEGORZ PŁUSKA
 • MONIKA I PAWEŁ SZACHOGŁUCHOWICZ
 • „BIMA” WŁODZIMIERZ SAŁATA
 • AGENT UBEZPIECZENIOWY PZU JOLANTA DUDZIŃSKA
 • Firma Transportowa „MEIN” Waldemar Kołaczek, UL. Legionów 28, Łowicz
 • Renata Małaszek „PASIAK”, uL. Zagrodowa 30; Łowicz
 • Agrofarm – Kołaczyńscy Sp. J. ul. Małszyce 9; Łowicz
 • Osoby Indywidualne
 • Państwo Maria i Marek Feltynowscy
 • Państwo Marlena i Janusz Koza – Przejeżdżki na koniach. Rajdy. Bocheń 16; tel. 666-053-665
 • Młodzież naszej Parafii
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM)
 • Moto – Zbyt. U. Orlińska, Z. Orliński, W. Sieczkowski. Sklep motoryzacyjny ul. Przyrynek 8 Łowicz
 • Pan Grzegorz Gładki – zupa z kotła
 • Nagłośnienie p. Kazimierz i Konrad Fierek
 • Elektryka pan Witold Krysiak
 • Kwiaciarnia GARDENIA Anna Majcher, ul. Armii Krajowej 14A; Łowicz
 • Videofilmowanie Jarosław Komar tel. 608484079
 • Dora – Dorota Michalak; ul. 3-go Maja 3/5; Łowicz / Sklep Elektryczny
 • Regionalne Koło Pszczelarzy Marek Boroski, ul. Kiernozka 24 Łowicz
 • Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej Łowicz – p. Wioletta Puszcz
 • Anna i Dariusz Kochanek z ul. Legionów
 • Stowarzyszenie Łowicki Klub Motocyklowy No.16; no16lowicz.pl
 • Zakład Usług Komunalnych w Łowicz – Pan. Janusz Michalak Pan Tadeusz Dutkiewicz, Pan Marek Czyż
 • NZOZ VitaMed
 • Armii Krajowej 51
  99-400 Łowicz
  tel. (+46) 830 33 99
 • Ireneusz Sołtysiak – Chąśno
 • Stanisława i Dariusz Karscy
 • FIRMA FOLKSTAR
 • Piotr Wróbel z Firmy Partners – pyszne słodycze
 • Barbara Dymek

 

Do rozważenia – NIEDZIELNY STRÓJ – W progi Boże w godnym ubiorze.

Kiedyś w czasie bankietu posadzono papieża Jana XXIII obok mocno wydekoltowanej pani. Podczas deseru podał jej jabłko i wyjaśnił: „Ewa, dopiero gdy zjadła jabłko, spostrzegła, że jest naga”. Czy w krótkich spodenkach, w dresach, koszulce na ramiączka czy innym niestosownym stroju odwiedzilibyśmy choćby na chwilę Sejm, czy szefa w pracy? W taki sposób nie ubieramy się ani na wesele ani na pogrzeb. A przychodząc do świątyni odwiedzamy przecież samego Boga.

Trzeba podjąć ten temat, bo właśnie teraz mamy początek sezonu na… rozbieranie, szczególnie na Mszach św. ślubnych!!! Kościoły i świątynie w zlaicyzowanej Europie Zachodniej już od dawna egzekwują zakaz wchodzenia do świątyni w nieodpowiednim, zbyt skąpym stroju. Kto był w Rzymie, to wie, że mimo upału trzeba mieć odpowiedni strój. Bez właściwej odzieży nie wpuszczą do bazylik i kościołów. Kobieta musi pamiętać, że spódnica nie może być zbyt krótka, przynajmniej do kolan, ramiona, dekolt i plecy zasłonięte, strój nie może być ani obcisły, ani prześwitujący. Kanony elegancji i odświętności w wypadku mężczyzny były kiedyś proste, jasne i precyzyjne. Mężczyzna udający się do kościoła na Mszę św. powinien mieć na sobie garnitur, najlepiej białą koszulę (lub odświętną koszulę), krawat oraz skórzane półbuty – chociaż garnitur nie był absolutnie konieczny. Według starej, dobrej szkoły, mężczyźni przychodzili do Kościoła ogoleni (chyba, że ktoś nosił brodę). Choć kanony mody i elegancji mocno się zmieniają to trzeba pamiętać, że Kościół jest Domem Bożym (nie boiskiem sportowym, ani miejscem plażowym, ani placem zabaw, etc.) i nasz ubiór być także wyrazem szacunku do P