• W czwartek, piątek i sobotę (23, 24 i 25 czerwca) będzie w naszej parafii Nabożeństwo 40 godzinne – adoracja Jezusa Eucharystycznego. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH. Nie obawiajmy się „tracić czasu” dla Pana Jezusa. Porządek adoracji zaproponowany jest w biuletynie. W piątek adoracja dodatkowo po wieczornej Mszy Św. do godz. 21.00 – zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 • Odpust parafialny będziemy przeżywać w sobotę 25 czerwca. Na naszą uroczystość przybędą księża neoprezbiterzy, którzy udzielą prymicyjnego błogosławieństwa. Do uczestnictwa zapraszamy całą asystę liturgiczną. Ubierzmy piękne stroje łowickie.
 • Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy serdecznie na Biesiadę na Korabce, która będzie się odbywała w przyszłą niedzielę. Zapraszamy do zabawy fantowej. Chętne osoby prosimy o upieczenie ciasta a pokrojone możemy dostarczyć w przyszłą niedzielę na salę łowicką. Więcej informacji n/t Biesiady w biuletynie.
 • Zachęcamy kobiety do skorzystania z badań mammograficznych – w przyszłą niedzielę. Badania są bezpłatne dla pań w wieku 50 – 69 lat. WSZYSTKIE Panie planujące to badanie prosimy kontakt z przychodnią VitaMed (tel. 46-830-33-99) i wcześniejszą rejestrację. Na stoliku są stosowne ulotki.
 • Dziś po Mszy o godz. 12.30 spotkanie dla osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego.
 • We wtorek przypada dzień imienin ks. Biskupa Alojzego Orszulika – pamiętajmy w modlitwie o pierwszym Biskupie Łowickim.
 • W piątek, z racji uroczystości Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, nie obowiązuje post.
 • W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 12.30.
 • Dziękuję Panom za pospawanie (części żeliwnych) i pomalowanie ławek, które stoją przy kościele i przy placu zabaw. Po raz kolejny dziękujemy osobom za pracę w ogrodzie.
 • Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną.
 • W niektórych kinach wyświetlany jest ciekawy film pt.: Bóg w Krakowie.
 • Za ofiarę i pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy osobom z ul. Chełmońskiego od nr 76 do końca oraz ul. Cegielnianej i Strzelczewskiej. Jutro prosimy o pomoc Parafian z ul. Korczaka od nr 1 do 18 a w przyszłym tygodniu z ul. Korczaka od nr 19 do końca.
 • Zapraszamy na wyjazd dwudniowy wyjazd do 15 i 16 (piątek / sobota) lipca do Gdańska i okolic. Cena 250 zł. Zapisy do końca czerwca.
 • Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie – na stoliku są ulotki ze szczegółowymi informacjami. Zapisy przedłużono do 20 czerwca.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 • Łukasz Owczarek, kawaler z par. Nawiedzenia N.M.P. w Bielawach i Anna Małgorzata Charążka, panna z par. tut. (12 i 19 czerwca 2016 r).
 • Bartosz Jarzębski, kawaler z par. Św. Bartłomieja Ap. w Domaniewicach i Magdalena Bogucka, panna z par. tut. (19 i 26 czerwca 2016 r).
 • Rafał Karol Gać, kawaler z par. tut. i Gracja Pyrzyńska, panna z par. M.B. Fatimskiej w Ciechanowie (19 i 26 czerwca 2016 r).

 

Biesiada na Korabce

Niedziela 26 czerwca 2016 / Parafia MB Nieustającej Pomocy, ul. Brzozowa 15, Łowicz / Początek godz. 15.30

Zabawa Fantowa – zaczynamy po Mszy Św. o godz. 8.00.

Rewelacyjna zupa z kotła, wyśmienite produkty z grilla, pyszne ciasta, kawa,

herbata, gofry i nie tylko (…).

Kawiarenka z możliwością nabycia lodów i różnych napojów.

Degustacja różnych miodów.

Atrakcje dla dzieci – malowanie, zjeżdżalnie, tor przeszkód.

15.30 Oficjalne rozpoczęcie

15.45 Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Pacyna.

16.30 Dzieci: Wiktoria Roskosz i Weronika Kołodziejczyk.

16.45 Orkiestra Strażacka z Wicia i Łyszkowic

 

Od godz. 16.00 przed kościołem możliwość przejażdżki na motocyklu – Stowarzyszenie Łowicki Klub Motocyklowy No. 16

Od godz. 16.00 możliwość przejażdżki na koniu.

17.30 Nabożeństwo Czerwcowe

18.00 Msza Święta za Wszystkich Parafian i za Dobroczyńców

19.00 Losowanie nagród

Zabawa Taneczna – Zespół Muzyczny

22.00 Zakończenie Biesiady

W ramach zabawy fantowej będzie tylko kilka nagród głównych (jeśli ktoś chce można je jeszcze ofiarować). NAGRODY: Dwa przeloty awionetką. Tablet. Rowerek dla dziecka. Rower damka. Sprzęt medyczny – ciśnieniomierze.

Badania mammograficzne – szczegóły w gablocie i na ulotkach.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH

CIESZMY SIĘ I RADUJMY I UWIELBIAJMY PANA

* * * * * * * * * * * * * * * * *

ADORACJA /   Pan Bóg ma do Ciebie słabość   /   Panie do kogóż pójdziemy, Ty masz Słowa Życia Wiecznego   /   „Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie” (Iz 54,10)!

Pozwól kochać się Bogu. Pokaż Mu, że chcesz doświadczyć Jego miłości w sobie. Nie musisz starać się pierwszy Go osiągnąć, ale pozwól, aby On osiągnął ciebie. „My miłujemy Boga, ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował”. (1 J 4,19) Jeszcze zanim Ty zacząłeś Go szukać, On już cię szukał.