• Dziś po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego.
 • W czwartek, piątek i sobotę (23, 24 i 25 czerwca) będzie w naszej parafii Nabożeństwo 40 godzinne, jako przygotowanie do odpustu parafialnego, który będziemy przeżywać w sobotę 25 czerwca. W niedzielę 26 czerwca Biesiada Na Korabce. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Więcej informacji n/t Biesiady w biuletynie.
 • Bardzo serdecznie dziękuję Paniom z Kół Żywego Różańca za ofiarę – 200 zł – przeznaczoną na kwiaty rosnące wokół naszego kościoła. Dziękuję za pracę, czas i poświęcone siły.
 • Słowa wdzięczności kieruję pod adresem Stowarzyszenia Łowicki Klub Motocyklowy No. 16, za ofiarę w wysokości 650 zł, przeznaczoną na renowację kapliczki Księżnej Łowickiej przy ul. Strzeleckiej i Legionów. Za troskę o kapliczkę i ofiary zebrane na ten cel dziękujemy wielu innym osobom.
 • Wyrazy uznania i szczerego podziękowania kierujemy pod adresem młodzieży, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania. Droga Młodzieży, poprzez liczną obecność w piątek wieczorem daliście wyraz temu, że troszczycie się Waszą parafię. Wszyscy mam nadzieję, że będziecie trwali przy Chrystusie, zaangażowani w życie Kościoła. Przykład Waszej wiary jest ważny i budujący dla nas wszystkich.
 • Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na inwestycje parafialne. Z przykrością informuję, że w ostatnim czasie kilka razy jakiś „zły człowiek” całkowicie odkręcił kran, marnując dużą ilość wody, za którą trzeba zapłacić. Dziękuję pewnej osobie, która przy innej okazji zwróciła uwagę na podobny incydent. To troska o nasze wspólne dobro. Wiele osób podkreśla piękno naszego ogrodu, który podoba się także Gościom przychodzącym do naszego kościoła. Po raz kolejny dziękuję osobom za wiele pracy. Aby ogród utrzymać, potrzeba dużo wody. Myślimy, aby założyć wężyki nawadniające. Rozważamy także studnię głębinową. (Może ktoś ma inne pomysły). W najbliższym czasie planujemy pomalować metalowe ogrodzenie kościoła, wymienić oświetlenie oraz pomalować krzyż na frontonie naszej świątyni.
 • W ramach porządkowania ogrodu zostało wyciętych dużo gałęzi (głównie iglaki). Są one złożone niedaleko placu zabaw. Jeśli ktoś chce, można to wszystko zabrać – proszę o kontakt.
 • Za ofiarę i pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy osobom z ul. Chełmońskiego numery od 51 do 75. Jutro prosimy o pomoc Parafian z ul. Chełmońskiego od nr 76 do końca oraz ul. Cegielniana i Strzelczewska a w przyszłym tygodniu z ul. Korczaka od nr 1 do 18.

* * * * * * * * * * * * * * * * *

 • W najbliższy piątek planujemy jednodniowy wyjazd do Torunia – Msza Św. w nowo konsekrowanym kościele p.w. N. M. P. Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, odwiedziny w Radiu Maryja oraz inne miejsce. Wyjazd o godz. 7.00. Cena 40 zł od osoby – przy założeniu, że będzie min. 30 osób. Zapisy do dziś.
 • Zapraszamy na wyjazd dwudniowy wyjazd do 15 i 16 (piątek / sobota) lipca do Gdańska i okolic. Cena 250 zł. Zapisy do końca czerwca.
 • W sobotę 18 czerwca organizowana jest diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, jak zaproszenie Matki Bożej na peregrynację do naszej diecezji. Zapisy w naszej kancelarii.
 • Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie – na stoliku są ulotki ze szczegółowymi informacjami. Zapisy przedłużono do 20 czerwca.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 • Mariusz Adam Majer, kawaler z par. tut i Karolina Grzelak, panna z par. Katedralnej w Łowiczu (5 i 12 czerwca 2016 r)
 • Łukasz Burzyński, kawaler z par. tut. i Sylwia Maria Kondrat, panna z par. tut (5 i 12 czerwca 2016 r)
 • Łukasz Owczarek, kawaler z par. Nawiedzenia N.M.P. w Bielawach i Anna Małgorzata Charążka, panna z par. tut. (12 i 19 czerwca 2016 r).

 

Nabożeństwo Czterdziestogodzinne i Odpust Parafialny

Biesiada na Korabce – Niedziela 26 czerwca 2016

Odpust parafialny odbędzie się w sobotę 25 czerwca. Główna Msza Św. o godz. 18.oo. W naszej uroczystości wezmą też udział trzej nowo wyświęceni kapłani naszej diecezji: ks. Rafał Nawrocki z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, ks. Paweł Pawlak z parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Kłodawie i ks. Mateusz Wojtczak z parafii pw. św. Katarzyny w Witoni. Neoprezbiterzy udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.

Odpust parafialny poprzedzony będzie 40-godzinnym nabożeństwem 23, 24 i 25 czerwca = piątek, sobota, niedziela). Z CAŁEGO SERCA ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PARAFIAN DO MODLITWY PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM.

Centrum życia chrześcijańskiego jest Jezus Chrystus. Moja żywa relacja z Mistrzem. Przez Kościół otrzymujemy łaskę zbawienia. Nie można sprowadzać misji Kościoła tylko do wydarzeń społecznych.

Owocem adoracji i uczestnictwa w Mszy Św. odpustowej będzie wspólne świętowanie – Biesiada na Korabce. Wszystkie te wydarzenia mają prowadzić na do większej przyjaźni z Jezusem Chrystusem, do świętości, do naśladowania Matki Bożej.

Biesiada to nasze wspólne świętowanie i przybierze ono taką formę na ile chcemy się angażować i wspólnie bawić. Przygotowania do Biesiady nie powinno polegać na myśleniu: niech ktoś to przygotuje, a ja ocenię, czy dobrze to zrobili, czy było fajnie. Warto też pomyśleć: a co ja mogę zrobić, jak ja się mogę zaangażować w moją parafię. Parafia to wspólnota – ja też do niej należę, podobnie jak moja rodzina.

W ramach zabawy fantowej będzie tylko kilka nagród głównych (o ile ktoś zechce je ofiarować J ) Nie każdy los będzie miał jakąś nagrodę. Nagrody, które udało się zdobyć do tej pory. Dwa przeloty awionetką. Tablet. Rowerek dla dziecka. Rower damka. Sprzęt medyczny – ciśnieniomierze. Przejażdżki motocyklowe. Przejażdżki konne. Atrakcje dla dzieci – malowanie. Zjeżdżalnie. Grochówka, kiełbaski, gofry, lody, napoje ciasta. Występy zespołów. Badania mammograficzne – szczegóły w gablocie.

Adoracja Eucharystyczna

Wszyscy pożywamy ten sam chleb, a to oznacza, że między sobą stajemy się jednym. Adoracja, jak powiedzieliśmy, staje się w ten sposób jednością. Bóg nie jest już przed nami, jako Całkowicie Inny. Jest w nas, a my jesteśmy w Nim. Jego dynamika przenika nas i z nas chce przejść na innych i objąć cały świat, aby Jego miłość stała się rzeczywiście dominującą miarą świata. Uważam za bardzo piękną aluzję do tego nowego kroku, którym Ostatnia Wieczerza obdarowała nas przez odmienne znaczenie, jakie słowo „adoracja” ma w grece i w łacinie. Po grecku brzmi ona proskynesis. Oznacza to gest poddania się, uznanie Boga za naszą jedyną prawdziwą miarę, której normy zgadzamy się przestrzegać.