1) W ubiegłą niedzielę odbył się w naszym kościele piękny koncert Łowickiej Orkiestry Kameralnej „Na Polskiej Ziemi Chrystus narodził się 1050 lat temu”. Dziękuję bardzo serdecznie p. Krzysztofowi Kalińskiemu – burmistrzowi naszego miasta, p. Maciejowi Malangiewiczowi – dyrektorowi ŁOK-u, p. Adamowi Wojciechowskiemu – kierownikowi orkiestry. Słowa szczególnej wdzięczności dedykujemy solistom p. Małgorzacie Kustosik (mezzosopran) i p. Marcinowi Drzażdżyńskiemu (tenor) oraz wszystkim muzykom, którzy uświetnili to wydarzenie.

2) Gościmy dziś w parafii p. Zygmunta Romanowskiego, który dzieli się świadectwem działania Pana Boga oraz ks. Wiesława Strońskiego. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na koncert.

3) Na wieczorną Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy dziś rodziców i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kolejne spotkania – 24 maja, godz. 19.00 i 31 maja, godz. 19.00.

4) W środę o godz. 9.00 Msza Św. z okazji święta patronalnego Zespołu Szkół nr 3 (dn. 18 maja 1920 w Wadowicach urodził się Karol Józef Wojtyła).

5) W najbliższą sobotę w Katedrze (Msza Św. o godz. 10.30) trzech alumnów naszego Seminarium otrzyma przyjmie święcenia diakonatu.

6) W najbliższą sobotę Msza Św. o godz. 13.00 odprawiona będzie Msza Św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

7) W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Św. spotkanie Rady Parafialnej. W niedzielę 26 czerwca chcemy zorganizować Biesiadę na Korabce. Bardzo prosimy o kontakt, jeśli ktoś zechciałby ofiarować fanty.

8) Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gość Niedzielny (5, zł), Niedziela (5 zł) dla najmłodszych jest bardzo ciekawy Mały Gość Niedzielny (4 zł). Jest także darmowa gazeta Dobre Nowiny.

9) Wiele osób zauważa, że przy naszym kościele jest piękna zieleń. Osobom, które ostatnio pracowały w ogrodzie, dziękuję za troskę o piękno, za serce, siły i wiele godzin pracy przy krzewach wokół naszego kościoła. O dalszą pomoc proszę we wtorek od godz. 8.30. Potrzebujemy także męskich rąk do kolejnych prac.

10) O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy w najbliższy wtorek Parafian z ul. A. Krajowej 43 O a w przyszłym tygodniu ulice: Jordana, Listopadowa, Poznańska, Przelotna.

11) Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zbierane będą także ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

12) Przypominamy – plac zabaw jest czynny do godz. 19.00. Dzieci bawią się pod okiem rodziców (opiekunów), którzy są odpowiedzialni za swoje pociechy. Serdeczna prośba, aby na przychodząc na teren kościelny nie zabierać ze sobą psów.

13) Młodzież zapraszamy na wyjazd ma Lednicę – sobota 4 czerwca.

14) Dziękujemy za wspólną modlitwę przy kapliczkach. Osobom z ul. Dolnej dziękujemy za zorganizowanie wspólnej herbaty dla wszystkich uczestników liturgii.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach

16 maja – poniedziałek, godz. 19.00 – Chąśno (kapliczka przy Kaplicy)

17 maja – wtorek, godz. 19.30 – Goleńsko (przy Domu Ludowym)

18 maja – środa – godz. 19.00 – Strzelcew Parcel

21 maja – sobota – godz. 19.00 – ul. Chełmońskiego

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

ü Karol Łukasz Mucha i Karolina Anna Kołaczek, oboje z par. tut. (8 i 15 maja 2016)

ü Michał Rafał Dąbrowski, kawaler z par. Św. Jakuba w Warszawie i Karolina Gala, panna z par. tut (8 i 15 maja 2016)

ü Paweł Rybus, kawaler z par. tut. i Katarzyna Natalia Bura, panna z pra. Św. Wojciecha w Kompinie (15 i 22 maja 2016)

* * * * * * * * * * * *

Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych I zapal w nich ogień Twojej miłości Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie. W: I odnowisz oblicze ziemi

K: Módlmy się.   Boże, któryś pouczył serca Twoich wiernych światłem Ducha Świętego: daj nam w tymże Duchu poznać, co jest prawe i Jego pociechą zawsze się radować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 

 

W niedzielę 29 maja będziemy szli w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy (uroczystość Bożego Ciała) – o przygotowanie ołtarzy proszę:

I ołtarz – przy ul. Strzeleckiej – o przygotowanie proszę Parafian z ulicy Brzozowej i Chąśna o pomoc prosimy ulice: Dębowa, Dolna, Małszyce – ulica i wieś, Strzelecka, Żołnierska.

II ołtarz – Kapliczka Księżnej Łowickiej – o przygotowanie proszę Parafian z ul. Kwiatowej domki a o pomoc ulice: Kiernozka, Legionów, Lipowa.

III ołtarz – przy Zespole Szkół nr 3 – o przygotowanie proszę ul. Grunwaldzką. O pomoc – Goleńsko, ul. Kwiatowa – blok, Kutrzeby, Magnoliowa, Wierzbowa, Zielona

IV ołtarz – przy ul. Skotnickiego – o przygotowanie proszę Parafian z Bołtucia i Skotnickiego. Pomoc ul. Armii Krajowej, Bortnowskiego, Chełmońskiego, Korczaka, Jordana, Jeżewskiego, Makuszyńskiego, Zagrodowa.