1) Od środy (1 czerwca) rozpoczynają się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedziele i uroczystości o godz. 17.30 w dni powszednie po wieczornej Mszy Św.

2) W środę – 1 czerwca przypada Dzień Dziecka – za dzieci będziemy się modlić podczas Nowenny do Matki Bożej i wieczornej Mszy Św.

3) Dziś o godz. 12.30 u OO. Pijarów rozpoczyna się w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny. Po Mszy Św. przejście ulicami miasta na Błonia, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla rodzin. Zapraszamy serdecznie do udziału – szczegóły w gablocie.

4) Jutro o godz. 19.00 Msza Św. przy kapliczce na posesji p. Pawlina – ul. A. Krajowej.

5) W najbliższy czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków. Także SS. Bernardynki zapraszają na Mszę Św. o godz. 18.00 i procesję do czterech ołtarzy.

6) W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (tego dnia nie obowiązuje post). Z racji pierwszego piątku odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17.30.

7) W sobotę zapraszamy na Msze Św. o godz. 18.00 a następnie na Czuwanie Fatimskie.

8) W sobotę także młodzież wyjeżdża na spotkanie do Lednicy.

9) W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

10) Zapraszamy do wspólnego przejścia drogą do Katedry i przekroczenia Bramy Miłosierdzia we wtorek 7 czerwca. Wyjdziemy z naszej świątyni o godz. 17.00. Szczegóły w biuletynie.

11) We wtorek 7 czerwca o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (spowiedź dla rodziców i kandydatów – piątek, 10 czerwca, od godz. 17.00. Tego samego dnia (godz. 19.00 – 20.00) prosimy młodzież o pomoc w przygotowaniu naszego kościoła na uroczystość).

12) W piątek 17 czerwca zapraszamy na jednodniowy wyjazd do Torunia – Msza Św. w nowo konsekrowanym kościele p.w. N. M. P. Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, odwiedziny w Radiu Maryja oraz inne miejsce. Wyjazd o godz. 7.00. W sobotę 18 czerwca organizowana jest diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, jak zaproszenie Matki Bożej na peregrynację do naszej diecezji. Zapisy w naszej kancelarii.

13) Na rowerową przejażdżkę po Puszczy Bolimowskiej zapraszamy w niedzielę 3 lipca (trasa ok. 50-60 km).

14) Zapraszamy na wyjazd dwudniowy wyjazd do 15 i 16 (piątek / sobota) lipca do Gdańska i okolic.

15) W czwartek o godz. 18.00 z parkingu przed naszym kościołem zostanie zebrany elektro złom (stara sprzęty elektryczne i elektroniczne). Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie utylizuje sprzęt i pomaga potrzebującym na świecie.

16) W najbliższą sobotę w Liceum przy ul. Ułańskiej 2 organizowany jest Festiwal Zdrowia – szczegóły w gablocie.

17) Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie – na stoliku są ulotki ze szczegółowymi informacjami. Zapisy przedłużono do 20 czerwca.

18) Za ofiarę i pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy osobom z ulic: Jordana, Listopadowej, Poznańskiej, Przelotnej. Jutro prosimy o pomoc parafian z ul. Chełmońskiego od nr 17 do nr 50 a w przyszłym tygodniu z ul. Chełmońskiego od nr 51 do 75.

19) Są piękne śpiewniki na pieśniami na Boże Ciało – dziękujemy za dobrowolną ofiarę.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

– Jakub Robert Kwestarz, kawaler z par. św. Anny w Łodzi i Aneta Małgorzata Walińska, panna z par. św. Anny w Łodzi (22 i 29 maja 2016)

–  Marcin Sułek, kawaler z par. tut. i Paulina Anna Szczeciak, panna z par. Św. Ducha w Łowiczu, (22 i 29 maja 2016)

– Łukasz Rafał Nieradka, kawaler z par. Katedralnej w Łowiczu i Emilia Irena Jaraźna, panna z par. tut. (22 i 29 maja 2016)

– Daniel Kaźmierczak, kawaler z par. tut. i Weronika Zygo, panna z par. Św. Małgorzaty w Pierzchałach, (29 maja i 5 czerwca 2016)